Sztaby antywłamaniowe

 
 

Aktualna strona naszej firmy jest pod adresem https://sztaby.eu

Sztaby antywłamaniowe to bardzo dobry sposób zabezpieczenia antywłamaniowego okien i drzwi.

Mamy bardzo duże doswiadczenie w produkcji sztab antywłamaniowych. Nasze sztaby zabezpieczają markety, magazyny, hurtownie , sklepy o dużej wartosci przechowywanych towarów.

Mieszkania zabezpieczone naszymi wyrobami nigdy nie zostały okradzione, a należy tu podkreślic że sztaby montowane są w pomieszczeniach o największym ryzyku włamania. Zazwyczaj są to mieszkania, które położone są na parterach, lub jest do nich łatwy dostęp z zewnątrz np. balkon, taras. 

 Kupując nasze produkty masz pewność, że dostosowane są do polskich realiów i zdolności polskich włamywaczy. Na bieżąco udoskonalamy nasze sztaby, zmieniamy rozwiązania, nie publikujemy wszystkich szczegółów, nie reklamujemy się w głównych mediach. Nie oszczędzamy na materiale, bo muszą być wytrzymałe.

Umieszczona od wewnątrz pomieszczenia sztaba uniemożliwia wypchnięcie i wyważenie okna lub drzwi. Zabezpieczy również uchylone okna, bo nie da się ich otworzyć. Wykonana jest z kilku stalowych profili o dużej wytrzymałości na zginanie i przecięcie. Nie jest możliwe wygięcie tej belki za pomocą narzędzi jakimi może dysponować włamywacz, tym bardziej, że nie ma do niej dostępu. Znacznie trudniej jest zgiąć rurę, niż pełen pręt o tym samym przekroju. Najmniejszy przekrój naszej sztaby to 25 X 25mm. Sztabę można zamocować we wnęce okiennej ( standardowo), lub na ścianie w przypadku, gdy wnęka ma mniej niż 10 cm głębokości. Dla większych długości należy zamontować słupki nośne, lub mocowane do ram okiennych gniazda. Blokady mają płynnie regulowaną długość w zakresie -10cm do +20cm. Jedna długa sztaba może zabezpieczać kilka skrzydeł okien, znajdujących się obok siebie. Przykładowo: drzwi balkonowe i okno dwuskrzydłowe. 

Przy odpowiednim montażu mozemy uzyskać możliwość uchylania okien bez zdejmowania sztaby. Takie uchylone okno jest zabezpieczone przed otwarciem z zewnątrz. Jeśli nie musimy uchylać okna, lepiej sztabę zamocować bezpośrednio przy oknie.  Na zamówienie wykonujemy pionowe słupy nośne o regulowanej wysokości do krat i sztab. Przydatne są przy łączeniu kilku sztab lub krat.

 

Oferujemy sztaby w 3 wariantach. Każdy posiada płynną regulację długości.

1. Montowane na stałe, bez zamknięcia.   Do pomieszczeń gdzie nie musimy otwierać okien. 
2. Zdejmowane z zamknięciem na kłódkę. Uchwyt mocujący i sztaba mają uszy do zamocowania kłódki. Po zdjęciu kłódki sztabę wysuwamy z uchwytów mocujących.

3. Zdejmowane z zamknięciem na zamek. Najchętniej zamawiane, wygodne zamknięcie  kluczykiem. Po zamknięciu i wyjęciu kluczyka sztaba jest zablokowana i nie da się jej zdjąć.

 

Sztaby montowane są w przykręcanych do muru dwóch wpustach. Każdy z wpustów przykręcony jest dwoma metalowymi kotwami.

Sztaby w zależnosci od wykonania możemy zamontować na kilka sposobów. Szerzej jest to omówione w rozdziale: Miejsce i sposób montażu sztab

 

Sztaby stałe montaż naścienny lub narożny

Sztaby zamykane na kłódkę montaż natynkowy we wnęce okiennej.

Sztaby zamykane na kłódkę montaż natynkowy na ścianie i narożny.

Sztaby zamykane na kłódkę montaż podtynkowy we wnęce okiennej

Sztaby z zamknięciem na zamek montaż podtynkowy we wnęce okiennej

- Sztaby z zamknięciem na zamek montaż naścienny

Wszystkie nasze wyroby chronione są prawem. Zbudowane są w oparciu o nasz wzór użytkowy nr W120684  zgłoszony w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej